Powrót do: Dom

Jakie materiały dla domów drewnianych?


Przystępujemy do budowy naszego drewnianego domu. Taka budowa składa się z kilku etapów, które muszą być wykonane w odpowiedniej kolejności. Biorą w niej udział specjaliści od różnych branż, więc ważne jest aby odpowiednio zaplanować cały proces aby dotrzymać terminów poszczególnych poziomów robót.

Wyprodukowanie elementów drewnianych do naszego domu nie jest dłuższa niż trzy miesiące. Zamontowanie całej konstrukcji również nie jest długie. Trwa nie dłużej niż 5 tygodni. Budowę zaczynamy od postawienia fundamentów, które muszą być wykonane bardzo dokładnie.

W projekcie domu drewnianego fundamenty są zawarte i dokładnie określone wymiarami. Powierzchnia musi być wypoziomowana, co będzie przekładało się na szczelność i równość całego domu. Teren wokół domu musi być odpowiednio zabezpieczony i umożliwić dostęp ekipom budowlanym. Po wykonaniu fundamentów wymagana jest kontrola kierownika budowy. Przy wykonywaniu domu należy zwrócić uwagę na dobór materiałów.

domy_drewnianeMy polecamy sosnę lub świerk, ponieważ cechuje je opłacalna zależność wytrzymałości jakości do ceny. Wiele firm budowlanych ze względu na wysokie koszty nie suszy drewna przez co dłużej osiada i pęka. Według nas drewno przeznaczone do budowy powinno mieć około 18% wilgotności. Takie drewno jest najlepsze, gdyż  nie chłonie dodatkowej wilgoci z zewnątrz i nie będzie się bardzo pękać - z tego więc polecamy budować domy drewniane, które będą służyć przez długi czas. Montaż ścian domu z bali zaczyna się od wyładowaniu elementów domu przy pomocy dźwiga. Lżejsze, drewniane elementy można spokojnie poukładać ręcznie. 
KOMENTARZE:

Brak komentarzy