Powrót do: Dom

O schodach drewnianych słów kilka


schodSchody drewniane to świetne rozwiązanie przy domkach jednorodzinnych. Świetnie komponują się z każdym wnętrzem i do wszystkiego pasują. Ciekawym zamiennikiem tych schodów są schody metalowe. Wcześniej robione żeliwne, lecz obecnie tylko stalowe. Nie są ogniotrwałe lecz nie podlegają paleniu. W ofertach możemy znaleźć wiele rodzajów schodów metalowych. Popularne są schody pochylne, które używane są w terenie dla powszechnej użyteczności społecznej. Spadek który jest stosowany to 5 do 20%. Dla osób niepełnosprawnych powinny być szerokie na co najmniej 1,2 metra, a krawężniki to co najmniej 7 centymetrów i znacznie mniejsze nachylenie. Nawierzchnia takich schodów powinna być szorstka lub tez karbowana.

schody_piekneKolejne równie popularne schody to dźwigi. Stosowane są dla komunikacji osobowej oraz towarowej, które mają dużo więcej jak 5 kondygnacji. Kabina dźwigu który jest używany jest w szybie. Dokładność wykonania ścian szybu podlega ciągłej kontroli geodezyjnej, która sprawdza pion wymiary poprzeczne. Dotyczy to przede wszystkim wnętrza szybu. W tym wypadku odchylenie od pionu na ścianie o długości 10 metrów nie może być większe jak 5 mm. Natomiast odchylenie od pionu na całej wysokości ściany nie może być również większe jak 5mm. Ściany takiego szybu muszą być bardzo mocne i grube.

Wbrew pozorom takie niewielkie odchylenia są bardzo istotne, gdyż decyduje to o precyzji podczas użytkowania. Dla pozostałych ścian odchylenie nie może być większe jak 10 mm przy odchyleniu do wnętrza i 30 mm przy odchyleniu na zewnątrz szybu.

Dobre schody drewniane znajdziesz tutaj: www.schodypanas.pl
KOMENTARZE:

Brak komentarzy